Balandžio 12-osios eismo įvykiai paženklinti žūtimi

Balandžio 12 dieną, pirmadienį, pirminiais duomenimis, įvyko 9 eismo įvykiai. Vienas eismo dalyvis, 65 metų vyras, mirė ligoninėje. Sužeisti 9 žmonės. Tarp nukentėjusiųjų – mažametis pėsčiasis, moteris pėsčiųjų perėjoje, neblaivus dviračiu važiavęs vyras. Transporto priemonių susidūrimų – 4 atvejai, nuvažiavimų nuo kelio – 1, tamsiuoju paros metu įvyko 1 eismo įvykis. Pirminiais duomenimis, Vilniuje – 2 eismo įvykiai, Kaune ir Alytuje – po 1.

Vakare, po šeštos, Telšių rajone, Nakrošiškių kaime, kelyje kelyje Viešvėnai–Luokė–Upyna–Dirvonėnai, iš krovininio automobilio „Iveco Daily“ (iki 3,5 t), vairuojamo 28 metų vyro, priekabos, pirminiais duomenimis, iškrito detalė, kuri atsitrenkė į važiavusį automobilį „Suzuki Ignis“, dėl to vairuotojo nesuvaldytas šis automobilis atsitrenkė į šalikelėje stovėjusį „Subaru Outback“, prie kurio vairo buvo 45 metų moteris. Ji sužeista ir paguldyta į ligoninę. Automobilį „Suzuki“ vairavęs 65 metų vyras ligoninėje mirė tą patį vakarą.

Ryte (11 val.), Alytuje, Jotvingių gatvėje, kelio ženklais pažymėtoje pėsčiųjų perėjoje, 56 metų moteris buvo kliudyta ir sužeista automobilio „Volvo XC90“, vairuojamo 48 metų vyro.

Vakare, po šeštos, Vilniuje, Žirgo gatvėje, 37 metų moteris automobiliu „Nissan Qashqai“ kliudė į važiuojamąją kelio dalį įbėgusį vaiką. Nukentėjo ir į ligoninę nuvežtas ketverių metų neturintis berniukas.

Po vienuoliktos ryto, Mažeikių rajone, Gyvolių kaime, tiesiame žvyrkelio ruože vairuojamo automobilio „Mercedes-Benz ML 270CDI“ nesuvaldė 62 metų vyras. Automobilis nuvažiavo nuo kelio į dešinę ir apvirto. Sužeistas vairuotojas paguldytas į ligoninę.

Prieš vidurdienį, Vilniuje, Eišiškių plente, į priekyje sustojusį automobilį „BMW 525D“, vairuojamą 32 metų vyro, atsitrenkė „Toyota Corolla“, kurį vairavo 57-erių moteris. Nukentėjo pirmojo automobilio 54 metų keleivis.

Popietę, Vilniaus rajone, Lavoriškių kaime, iš šalutinio kelio į kairę sukdamas automobilis „VW Passat“, vairuojamas 48 metų moters, susidūrė su priešpriešinio eismo juosta važiavusiu dviračiu. Nukentėjo jį vairavusi 63 metų moteris.

Prieš šeštą vakaro, Kaune, Panerių gatvėje, dviračiu važiuodamas neblaivus 33 metų vyras tiesiame ruože atsitrenkė į kelkraštyje stovėjusį automobilį „KIA Sportage“. Nukentėjo dviratės transporto priemonės vairuotojas (jam nustatytas 2,47 promilės girtumas).

Vakare, po devintos, Jurbarko rajone, kelyje Stragutė–Eržvilkas–Bebirvai, į prie traktoriaus „John Deere 6930“, kurį vairavo 18-metis vaikinas, prikabintą sėjamąją atsitrenkė automobilis „Nissan Almera Tino“. 51 metų vairuotoja paguldyta į ligoninę.

Per parą, pirminiais duomenimis, užregistruoti 52 eismo įvykiai. Dėl neblaivių vairuotojų kaltės – 2 įvykiai (Vilniuje ir Utenoje). 13 atvejų – transporto priemonių susidūrimai su gyvūnais. Šie įvykiai: Alytuje ir Anykščių (2), Lazdijų, Panevėžio, Pasvalio (magistraliniame kelyje A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga), Plungės, Širvintų, Ukmergės (magistraliniame kelyje A6 Kaunas–Zarasai–Daugpilis), Vilniaus – 4 (1 – magistraliniame kelyje A15 Vilnius–Lyda) rajonuose.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia eismo dalyvių dėmesį, kad pavasarį, prasidėjus sėjai, į kelius, ypač rajoninius, taip pat krašto, išvažiuoja nemažai žemės ūkio technikos. Prie ratinių traktorių prikabintos sėjamosios, kultivatoriai, akėčios, kratytuvai, purkštuvai yra didelių matmenų, dėl to užima nemažą plotą kelyje, užstoja ir trukdo matomumą. Lenkiant tokią techniką ar važiuojant priešpriešinio eismo juosta ir prasilenkiant, ypač būtinas atidumas. Galbūt geriau net sustoti ir leisti žemės ūkio technikai pirmiau pravažiuoti – taip bus saugiau.

Žemės ūkio techniką vairuojantieji privalote pasirūpinti ir užtikrinti, kad vairuojama transporto priemonė ir padargai būtų tvarkingi, nekeltų pavojaus kitiems eismo eismo dalyviams. Atkreipkite dėmesį į šviesos prietaisų veikimą, ypač tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui.

Eismo įvykių informacinės sistemos duomenys:

 

2020 metai

2021 metai (pirminiai duomenys, jie kintantys)

Skirtumas

Skirtumas (proc.)

Eismo įvykių, kuriuose nukentėjo žmonės, skaičius

658

446

212

32,2

Žuvo

43

35

8

18,6

Sužeista žmonių

748

514

234

31,3

 

Kelių policijos nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode