Zapyškyje rengiamas aitvarų festivalis

Šeštadienį Kauno rajone, Zapiškyje, šalia Šv. Jono Krikštytojo bažnyčios, penkioliktą kartą rengiamas respublikinis aitvarų festivalis „Tarp žemės ir dangaus“.

Pasak festivalį organizuojančio Ežerėlio kultūros centro direktorės Miglės Andrejevos, šiemet į Zapyškį atvyks būrys žinomų menininkų.

Unikaliais paveikslais iš gamtinių medžiagų garsėjanti Jolita Vaitkutė pristatys vitražinį aitvarą. Didžiulį aitvarą-paveikslą į dangų kels ir per 60 parodų įvairiose pasaulio šalyse surengęs dailininkas, fotografas ir keliautojas Marius Abramavičius-Neboisia.

Festivalyje taip pat dalyvaus tapytoja Rūta Strazdauskienė, dailės terapeutė Donata Sadauskienė, aitvarų meistras Tadas Surkys.

Menininkai pasiryžę pagaminti ir į dangų paleisti 33 kvadratinių metrų dydžio aitvarus, teigiama savivaldybės pranešime.

Festivalyje veiks kūrybinės dirbtuvės, todėl aitvarą galės pasigaminti kiekvienas šventės dalyvis.

Aitvarų varžybose kasmet dalyvauja daugiau kaip 100 dalyvių, jie varžosi dėl trijų prizinių vietų ir dalyvauja laimingiausio aitvaro loterijoje.

Taip pat vyks lėktuvėlių varžybos, kurioms teisėjaus profesionalūs teisėjai. 

Vilnius, rugpjūčio 22 d. (BNS).

Nuotrauka organizatorių

BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode