Darom/juosta
Lietuvoje vandens telkiniai įžuvinami lašišomis ir šlakiais

slakiaisĮ Nerį šią savaitę buvo išleisti 4 tūkst. dirbtiniu būdu išveistų lašišų rituolių (metinukių). Iš viso šiais metais į vidaus vandens telkinius jų išleista apie 110 tūkstančių: 30 tūkst. metinukių ir apie 80 tūkst. paaugintų lašišų jauniklių. Pirmą kartą Lietuvoje didesnės lašišos buvo sužymėtos – joms nukirptas riebalinis pelekas. Upės gausiai praturtintos ir šlakių šiųmetukais.

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

paleistiPavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti.

Atėjo laikas naikinti pavojingą invazinį augalą - Sosnovskio barštį

barstiNors pavasaris šiemet vėlyvas, savivaldybės jau pradėjo suplanuotus Sosnovskio barščio naikinimo darbus. Šį invazinį augalą purkšti herbicidais, šienauti arba iškasti yra numačiusios 16 savivaldybių. Praėjusiais metais Aplinkos ministerija tam skyrė daugiau kaip 500 tūkst. eurų. Raginame ir gyventojus, kurių aplinkoje – prie namų, sodo, sodybos veši Sosnovskio barščiai suskubti juos naikinti.

Gamtoje užaugusių vynuoginių sraigių tvarkymo paslaugas nuo šiol galima teikti pagal paslaugų kvitą

sraigiuTrečiadienį Vyriausybė pritarė, kad gamtoje užaugusių vynuoginių sraigių tvarkymo paslaugos būtų įtrauktos į Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų, kurias paslaugų gavėjas turi teisę gauti, o paslaugų teikėjas turi teisę teikti pagal paslaugų kvitą, sąrašą. Šias paslaugas bus leidžiama trumpą laikotarpį teikti neįdarbinant darbuotojų pagal darbo sutartis. 

Į Nerį bus įžuvinta 2 tūkst. žymėtų lašišų rituolių

neriŠį ketvirtadienį, gegužės 12 d., 10 val. kviečiame žiniasklaidos atstovus dalyvauti 2 tūkst. lašišų rituolių (metinukių) įveisime į Neries upę Saidės rėvoje (atvykti autostrada Vilnius–Kaunas, ties Didžiulio ežeru pasukti į dešinę link Stirninų).

Gręžinių įteisinimas prasidėjo: šaliname kliūtis ir atsakome į dažniausiai užduodamus klausimus

greziniuGyventojai, kurie naudojasi gręžiniais, neįregistruotais Žemės gelmių registre ar šiame registre nėra atnaujinę duomenų apie gręžinio savininką, jau gali pradėti jų įteisinimo procedūras. Siekdama, kad šis procesas vyktų kuo sklandžiau, Aplinkos ministerija kartu su Lietuvos geologijos tarnyba parengė išsamų dažniausiai užduodamų klausimų sąrašą, kuris yra nuolatos atnaujinamas ir papildomas, atsižvelgus į problemas, kliūtis, su kuriomis susiduria norintieji įteisinti gręžinį. 

Dar galite suskubti gauti kompensaciją paspirtukams, dviračiams ir viešojo transporto bilietams

gautiAtšilus orams gyventojai ypač aktyviai domisi galimybėmis gauti kompensacinę išmoką už įsigytą paspirtuką, dviratį ar kitas darnaus judumo priemones ir viešojo trasnporto bilietus. Kvietimas šiai paramai dar galioja iki birželio 1 d. ir yra 1,1 mln. eurų likutis, tad pasinaudoti ja dar gali visi, sunaikinusieji taršų automobilį ir nusprendę judėti žaliau.

Kaip karas paveikė Lietuvos prekybą maisto produktais

paveikeNuo karo Ukrainoje pradžios Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų eksporto vertė, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo beveik 30 proc. Tokį padidėjimą daugiausia lėmė išaugusios eksportuojamų žemės ūkio ir maisto produktų kainos. Į Ukrainą išvežamos produkcijos vertė sumažėjo per pusę, o į Rusiją ir Baltarusiją padidėjo 10,4 ir 13,5 proc.

Punios gamtinis rezervatas didėja penkis kartus

puniosTrečiadienį Vyriausybė patvirtino Nemuno kilpų regioninio parko planavimo schemos korekcijas, kuriomis Punios šilo apsauga didinama 5 kartus išplečiant gamtinio rezervato plotą, o jo unikaliam eglės ir pušies genofondui puoselėti steigiami 2 genetiniai miško draustiniai. 

Vyriausybė pritarė siūlymui valstybinės žemės valdymą miestuose perduoti savivaldybėms

miestuoseTrečiadienį Vyriausybė pritarė įstatymų pakeitimams, kurie leis pradėti ilgai lauktą reformą –   valstybinės žemės valdymą 103 Lietuvos miestuose patikėjimo teise perduoti 60 savivaldybių. Savivaldybių teisė valdyti jų teritorijose esančią žemę yra Vakarų Europos standartas, kurio turi siekti ir Lietuva.

Tobulinama pakuočių atliekų tvarkymo sistema – konteineriai bus patogiau išdėstyti, dažniau ištuštinami

dazniauNuo šiol organizacijoms ir įmonėms, tvarkančioms pakuočių atliekas bei jų paslaugas perkančioms savivaldybėms, bus paprasčiau organizuoti šią veiklą, kils mažiau ginčų, geriau veiks šių atliekų rūšiuojamojo surinkimo sistema. Tai netrukus pajus ir gyventojai: bus patogiau išdėstytos rūšiavimui skirtų konteinerių aikštelės, konteineriai atsiras prie kiekvieno namo, bus dažniau ištuštinami.

Į augalų, kuriais draudžiama prekiauti sąrašą įtrauktas meškinis česnakas ir kiti saugotini augalai

meskinisBotanikai perspėja, kad  kai kuriuos laukinius augalus žmonės renka dideliais kiekiais ir net pardavinėja. Tai kelia pavojų jų negausioms populiacijoms, todėl augalų rūšių, kuriomis draudžiama prekiauti, sąrašas papildytas visų rūšių pataisinių ir gegužraibinių šeimų augalais, meškiniais česnakais ir kitomis dekoratyviomis augalų rūšimis, kurias reikia saugoti.

Gėlo vandens gręžiniai – įteisinti apsimoka

geloGegužės 1 d. įsigaliojo Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinasis įstatymas. Daliai gyventojų vis dar kyla abejonių dėl šio įstatymo tikslo, jie tiki, neva valstybė nori pasisavinti jų įrenginius, nerimauja kad už vandenį teks mokėti. Todėl dar sykį primename, ką numato naujasis teisės aktas.

Virtuvės plytelių tipai ir pranašumas

Be jokios abejonės, virtuvė yra Jūsų namų širdis. Nuo kasdieninių vakarienių gaminimo iki šventinių patiekalų ir švenčių ruošimo bei rengimo – laikas šioje erdvėje vaidina svarbų vaidmenį Jūsų šeimos gyvenime.

 

Kadangi virtuvė yra toks prasmingas kambarys, svarbu sukurti dizainą virtuvei tokį, kuris būtų funkcionalus ir stilingas. Plytelių grindų klojimas yra vienas iš būdų tai pasiekti dėl begalinių šios universalios medžiagos galimybių ir privalumų.

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode