Kavaliauskas
„Coface“: tarp 50 didžiausių bendrovių Baltijos šalyse – 27 lietuviškos

bendraTarp 50 didžiausių bendrovių Baltijos šalyse šiemet yra 27 lietuviškos, 17 estiškų ir 6 latviškos, skelbia tarptautinė rizikos valdymo bendrovė „Coface“. 

Anot jos, estiškų įmonių sąraše daugėja, o lietuviškų ir latviškų – mažėja. Prieš metus sąraše buvo 28 Lietuvos įmonės, o 2021 metais – 32. Estijos įmonių pernai buvo 14, о 2021 metais – 10, tuo metu Latvijos – po aštuonias. 

Popiežius pasirodė savaitinėje audiencijoje, bet teigė nesijaučiantis gerai

bazpopieziuskaunePopiežius Pranciškus trečiadienį, kitą dieną po to, kai atšaukė kelionę į klimato konferenciją Dubajuje, vadovavo kassavaitinei audiencijai Vatikane, bet sakė, kad vis dar blogai jaučiasi, ir paprašė padėjėjo perskaityti jo pastabas.

Pranciškus, kuriam gruodžio 17 dieną sukaks 87 metai, renginio pradžioje trumpam atsistojo, persižegnojo ir atsisėdo.

Tragedija Brazavilyje. Minios spūstyje žuvo dešimtys jaunuolių

kongoLapkričio 21 d. per Kongo kariuomenės rekrūtų verbavimo operaciją, surengtą sostinės Brazavilio Michel d’Ornano stadione, žuvo 31 ir buvo sužeisti daugiau kaip 145 jaunuoliai, daugelio pastarųjų būklė sunki.

Popiežius Pranciškus jo valstybės sekretoriaus telegramoje kardinolui Bienvenu Manamika Bafouakouahou, Kongo Vyskupų konferencijos pirmininkui, išsakė gilų skausmą dėl tragiško įvykio ir užtikrino savo dvasinį artumą žuvusių šeimoms ir artimiesiems.

Popiežius ragina atverti humanitarinius koridorius Gazos Ruožo gyventojams

popizprancPopiežius Pranciškus sekmadienį paragino sukurti humanitarinius koridorius, kad būtų galima pristatyti būtiniausius daiktus į Gazos Ruožą, kurį Izraelis smarkiai bombarduoja po kruvino jį kontroliuojančios kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolio.

„Privaloma gerbti humanitarinę teisę, ypač Gazoje, kur skubiai būtina garantuoti humanitarinius koridorius ir padėti gyventojams“, – sakė popiežius po tradicinės Viešpaties Angelo maldos Šv. Petro aikštėje.

„Labai raginu, kad vaikai, ligoniai, pagyvenę žmonės, moterys ir visi civiliai netaptų konflikto aukomis“, – pridūrė jis.

Pastarosiomis dienomis kilo nerimas dėl humanitarinės krizės Gazoje, kur Izraelis atjungė vandens, energijos ir maisto produktų tiekimą pažadėdamas tęsti visišką apgultį, kol bus išlaisvinti visi palestiniečių islamistų kovotojų paimti įkaitai.

Vokietijoje per, įtariama, migrantų mikroautobuso avariją žuvo septyni žmonės

zvakes154Pietryčių Vokietijoje ankstų penktadienio rytą, kai mikroautobusas, kuriuo, kaip manoma, buvo vežami migrantai, bandė išvengti patikrinimo kelyje, septyni žmonės žuvo ir dar keli buvo sužeisti, pranešė policija.

Policijos duomenimis, maždaug už 50 kilometrų nuo Austrijos ir Vokietijos sienos, važiuodamas Miuncheno link, mikroautobusas „Mercedes Vito“ su Austrijos valstybiniais numeriais bandė išvengti patikrinimo. Jame buvo 23 žmonės.

Vairuotojui nepavyko suvaldyti transporto priemonės, kuri kelis kartus vertėsi, kol galiausiai nusileido ant šono.

Prancūzijos mokykloje mirtinai subadytas mokytojas

zvake65Prancūzijos šiaurės rytuose esančio Araso miesto mokykloje penktadienį peiliu mirtinai subadytas mokytojas, o dar du žmonės buvo sunkiai sužeisti, pranešė policija ir regiono pareigūnai.

Pradėtas tyrimas dėl įtariamos teroro atakos.

Latvių pareigūnai įspėjo 3 255 Rusijos piliečius, kad jiems gali tekti palikti Latviją

paliktiLatvijos pilietybės ir migracijos reikalų valdyba (PMRV) 3 255 šalyje gyvenantiems Rusijos piliečiams išsiuntė laiškus su informacija, kad dėl naujų imigracijos įstatymo reikalavimų jiems gali tekti išvykti arba pateikti paraišką dėl kokio nors leidimo gyventi, ketvirtadienį per Latvijos televizijos laidą „Rita Panorama“ („Ryto panorama“) sakė valdybos vadovė Maira Rozė (Maira Ruozė).

ES klimato agentūra: praėjęs rugsėjis buvo karščiausias per visą istoriją

istorijaPraėjęs mėnuo ženkliai pagerino karščiausio rugsėjo per visą istoriją rekordą, ketvirtadienį pranešė Europos klimato stebėsenos tarnyba, pasauliui pavojingai artėjant prie nustatytos atšilimo ribos peržengimo.

Rugsėjį daugelyje pasaulio šalių tvyrojo neįprastai šilti orai – tikimasi, kad šie metai bus šilčiausi per visą registruotą žmonijos istoriją, vasarai Šiaurės pusrutulyje jau tapus visų laikų karščiausiai.

JAV didėjant chaosui, J. Bidenas bando nuraminti Ukrainos sąjungininkus

nuramintiJAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) antradienį paskambino pagrindiniams sąjungininkams ir patikino juos, kad JAV toliau rems Ukrainą, nepaisydamos Vašingtone kilusio politinio chaoso, dėl kurio galėtų būti atsisakyta naujos karinės pagalbos Kyjivui. 

Po to, kai siekiant išvengti JAV vyriausybės uždarymo į įstatymą nebuvo įtraukti punktai dėl paramos Ukrainai, J. Bidenas telefonu pasikalbėjo su sunerimusiais Vakarų lyderiais.

Nuo Venecijos tilto nukritus ir užsidegus autobusui žuvo mažiausiai 21 žmogus

nukritusNuo Venecijos tilto nuvažiavus ir užsidegus metanu varomam autobusui antradienį žuvo mažiausiai 21 žmogus, tarp jų du vaikai ir užsienio turistai, o dar keli buvo sužeisti.

„Šį vakarą mūsų bendruomenę ištiko tragedija“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė meras Luigi Brugnaro (Luidžis Brunjaras), avarijos vietą apibūdindamas kaip apokaliptinę sceną.

Nobelio fizikos premiją pelnė mokslininkai už metodus elektronų dinamikai materijoje tirti

dinaŠių metų Nobelio fizikos premija paskirta JAV dirbančiam prancūzų mokslininkui Pierre'ui Agostini (Pjerui Agostiniui), Vokietijoje dirbančiam vengrų ir austrų mokslininkui Ferencui Krauszui (Ferencui Krausui) ir Švedijoje dirbančiai prancūzei Anne L'Huillier (En Lehejer) „už eksperimentinius metodus, kuriais generuojami atosekundiniai šviesos impulsai, skirti elektronų dinamikai materijoje tirti“, antradienį paskelbė Švedijos karališkoji mokslų akademija.

Derybos dėl klimato kaitos vyks Vokietijoje, jei Rytų Europa nepateiks kandidatūros

klimatoJungtinės Tautos pirmadienį pareiškė, kad kitais metais svarbiausios derybos dėl klimato kaitos vyks Vokietijoje, jei dėl Rusijos invazijos į Ukrainą Rytų Europa nepateiks kandidatūros.

Kasmet vykstančiose JT rengiamose derybose dėl kovos su klimato kaita, vadinamose COP, keičiasi regionai ir jose dalyvauja dešimtys tūkstančių dalyvių, įskaitant pasaulio lyderius ir pramonės įmonių vadovus.

Rusija žada kitąmet išlaidas gynybai didinti beveik 70 procentų – ministerija

gynybaiRusijos finansų ministerijos ketvirtadienį paskelbtame dokumente teigiama, kad 2024 metais Rusija beveik 70 proc. padidins gynybos išlaidas, Maskvai tęsiant savo plataus masto invaziją Ukrainoje.

Nuo praėjusių metų, kai prasidėjo konfliktas, Rusija, nepaisydama nuolatinės didelės infliacijos ir silpnėjančio rublio, padidino ginklų gamybos apimtis ir skyrė milžiniškas lėšas savo karo mašinai finansuoti.

Šiaurės Korėjos kaip branduolinės galybės statusas įtvirtintas konstitucijoje

galybesMarionetinė Šiaurės Korėjos įstatymų leidžiamoji valdžia konstitucijoje įtvirtino šalies kaip branduolinės galybės statusą, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

„KLDR branduolinių pajėgumų kūrimo politika tapo nuolatiniu pagrindiniu valstybės įstatymu, kurio niekam niekaip neleidžiama pažeisti“, – antradienį ir trečiadienį vykusiame Valstybinės liaudies asamblėjos posėdyje sakė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas), pavartodamas oficialaus šalies pavadinimo santrumpą, pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Atidarius į Žemę sugrįžusią NASA kapsulę rasta tikėtinų asteroido nuolaužų

nuolauzuPo septynerius metus trukusio laukimo NASA mokslininkai antradienį pagaliau atidarė kosminę kapsulę, pargabenusią į Žemę didžiausią per tyrinėjimų istoriją asteroido mėginį.

Atidarę pirmą zondo „OSIRIS-REx“ mėginių sugrąžinimo kapsulės dangtį mokslininkai surado juodų dulkių ir nuolaužų, nurodė JAV kosmoso agentūra, kol kas nepatvirtindama, kad tai tikrai asteroido medžiaga.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode